RN732ATTD2081B10
Mfr.Part #
RN732ATTD2081B10
Description
RES 2.08K OHM 0.1% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
2.08kOhm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD2081B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2081B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.08kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C