RN732ATTD2081B05
Mfr.Part #
RN732ATTD2081B05
Description
RES 2.08K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
2.08kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD2081B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2081B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.08kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C