RN732ATTD2081A25
Mfr.Part #
RN732ATTD2081A25
Description
RES 2.08K OHM 0.05% 1/10W 0805
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.08kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD2081A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2081A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.08kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C