RN732ATTD2080B50
Mfr.Part #
RN732ATTD2080B50
Description
RES 208 OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm