RN732ATTD2080B10
Mfr.Part #
RN732ATTD2080B10
Description
RES 208 OHM 0.1% 1/10W 0805
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
208Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%