RN732ATTD2080A05
Mfr.Part #
RN732ATTD2080A05
Description
RES 208 OHM 0.05% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
208Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN732ATTD2080A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2080A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 208Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C