RN732ATTD2052B50
Mfr.Part #
RN732ATTD2052B50
Description
RES 20.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
20.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C