RN732ATTD2051F25
Mfr.Part #
RN732ATTD2051F25
Description
RES 2.05K OHM 1% 1/10W 0805
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.05kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD2051F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2051F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.05kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C