RN732ATTD2051A05
Mfr.Part #
RN732ATTD2051A05
Description
RES 2.05K OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.05kOhm
Datasheets
RN732ATTD2051A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2051A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.05kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C