RN732ATTD2050A10
Mfr.Part #
RN732ATTD2050A10
Description
RES 205 OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
205Ohm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C