RN732ATTD2033D25
Mfr.Part #
RN732ATTD2033D25
Description
RES 203K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
203kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W