RN732ATTD2033D100
Mfr.Part #
RN732ATTD2033D100
Description
RES 203K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
203kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD2033D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2033D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 203kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C