RN732ATTD2033B25
Mfr.Part #
RN732ATTD2033B25
Description
RES 203K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Resistance :
203kOhm
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD2033B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2033B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 203kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C