RN732ATTD2032D100
Mfr.Part #
RN732ATTD2032D100
Description
RES 20.3K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
20.3kOhm
Thin Film
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RN73
Mounting Feature :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD2032D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2032D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C