RN732ATTD2032C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD2032C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 20.3K OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
Resistance :
20.3kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Series :
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C