RN732ATTD2032B50
Mfr.Part #
RN732ATTD2032B50
Description
RES 20.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
yes
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20.3kOhm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C