RN732ATTD2032B25
Mfr.Part #
RN732ATTD2032B25
Description
RES 20.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
20.3kOhm
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Thin Film
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN732ATTD2032B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2032B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C