RN732ATTD2032B05
Mfr.Part #
RN732ATTD2032B05
Description
RES 20.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20.3kOhm
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD2032B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2032B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C