RN732ATTD2032A05
Mfr.Part #
RN732ATTD2032A05
Description
RES 20.3K OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
20.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C