RN732ATTD2031F50
Mfr.Part #
RN732ATTD2031F50
Description
RES 2.03K OHM 1% 1/10W 0805
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Resistance :
2.03kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W