RN732ATTD2031F10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD2031F10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2.03K OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W