RN732ATTD2031D10
Mfr.Part #
RN732ATTD2031D10
Description
RES 2.03K OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
2.03kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V