RN732ATTD2031B25
Mfr.Part #
RN732ATTD2031B25
Description
RES 2.03K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistance :
2.03kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD2031B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2031B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.03kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C