RN732ATTD2031A25
Mfr.Part #
RN732ATTD2031A25
Description
RES 2.03K OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
2.03kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C