RN732ATTD2031A10
Mfr.Part #
RN732ATTD2031A10
Description
RES 2.03K OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.03kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD2031A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2031A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.03kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C