RN732ATTD2030D25
Mfr.Part #
RN732ATTD2030D25
Description
RES 203 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
203ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V