RN732ATTD2030D10
Mfr.Part #
RN732ATTD2030D10
Description
RES 203 OHM 0.5% 1/10W 0805
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
203ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD2030D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2030D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 203Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C