RN732ATTD2030B50
Mfr.Part #
RN732ATTD2030B50
Description
RES 203 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
Resistance :
203ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RN73
Datasheets
RN732ATTD2030B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2030B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 203Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C