RN732ATTD2030B05
Mfr.Part #
RN732ATTD2030B05
Description
RES 203 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
203ohm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD2030B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2030B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 203Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C