RN732ATTD2003F25
Mfr.Part #
RN732ATTD2003F25
Description
RES 200K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
200kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD2003F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2003F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 200kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C