RN732ATTD2003D50
Mfr.Part #
RN732ATTD2003D50
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
200kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD2003D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2003D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 200kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C