RN732ATTD2003C25
Mfr.Part #
RN732ATTD2003C25
Description
RES 200K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
200kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD2003C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2003C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 200kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C