RN732ATTD2003B50
Mfr.Part #
RN732ATTD2003B50
Description
RES 200K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
500μm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
200kOhm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD2003B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2003B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 200kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C