RN732ATTD2003B25
Mfr.Part #
RN732ATTD2003B25
Description
RES 200K OHM 0.1% 1/10W 0805
2
Weight :
5.499807mg
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
200kOhms
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Width :
1.2mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height :
500μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Length :
2mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD2003B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2003B25
RN73 Series, Thin Film, 200kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C