RN732ATTD2002F25
Mfr.Part #
RN732ATTD2002F25
Description
RES 20K OHM 1% 1/10W 0805
Stock
1
In Stock :
1
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
500μm
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
20kohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
2012
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
EAR99
Datasheets
RN732ATTD2002F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2002F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C