RN732ATTD2002D50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD2002D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 20K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20kohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm