RN732ATTD2002B10
Mfr.Part #
RN732ATTD2002B10
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
20kohm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD2002B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2002B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 20kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C