RN732ATTD2001F10
Mfr.Part #
RN732ATTD2001F10
Description
RES 2K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
2kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W