RN732ATTD2001B50
Mfr.Part #
RN732ATTD2001B50
Description
RES 2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Weight :
5.499807mg
ECCN Code :
EAR99
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD2001B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2001B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C