RN732ATTD2000F25
Mfr.Part #
RN732ATTD2000F25
Description
RES 200 OHM 1% 1/10W 0805
Stock
54
In Stock :
54
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
2012
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
100mW
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
200Ohm
0805 (2012 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Imperial) :
0805
Tolerance :
±1%