RN732ATTD2000D50
Mfr.Part #
RN732ATTD2000D50
Description
RES 200 OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
200Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD2000D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2000D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 200Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C