RN732ATTD2000D25
Mfr.Part #
RN732ATTD2000D25
Description
RES 200 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
100mW
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
200Ohm
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
5.499807mg
2
Datasheets
RN732ATTD2000D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD2000D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 200Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C