RN732ATTD19R8B50
Mfr.Part #
RN732ATTD19R8B50
Description
RES 19.8 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
19.8Ohm
Datasheets
RN732ATTD19R8B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD19R8B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C