RN732ATTD19R6C50
Mfr.Part #
RN732ATTD19R6C50
Description
RES 19.6 OHM 0.25% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
yes
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
19.6Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD19R6C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD19R6C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C