RN732ATTD19R6B25
Mfr.Part #
RN732ATTD19R6B25
Description
RES 19.6 OHM 0.1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
19.6Ohm
Series :
RN73
Datasheets
RN732ATTD19R6B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD19R6B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C