RN732ATTD19R3B25
Mfr.Part #
RN732ATTD19R3B25
Description
RES 19.3 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0805 (2012 Metric)
Resistance :
19.3Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Series :
RN73
Datasheets
RN732ATTD19R3B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD19R3B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C