RN732ATTD19R1F50
Mfr.Part #
RN732ATTD19R1F50
Description
RES 19.1 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
Weight :
5.499807mg
yes
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Height :
500μm
Resistance :
19.1Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN732ATTD19R1F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD19R1F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C