RN732ATTD19R1C25
Mfr.Part #
RN732ATTD19R1C25
Description
RES 19.1 OHM 0.25% 1/10W 0805
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
19.1Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD19R1C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD19R1C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C