RN732ATTD1983C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1983C50
Description
RES 198K OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Resistance :
198kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C