RN732ATTD1983B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1983B25
Description
RES 198K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
198kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1983B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1983B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 198kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C